Zařízení pro distribuci synchronizace pomocí technologie White Rabbit firmy SAFRAN

teaser

Technologie White Rabbit poskytuje subnanosekundovou přesnost synchronizace pomocí přenosu přes 1G Ethernet optická vlákna na delší vzdálenosti pomocí speciálně vyvinuté kompenzační technologie. Tím je možno zajistit distribuci přesného času a frekvence do různých lokalit s přesností v řádu nanosekund.

Orientační cenová hladina 100 000 – 249 000 Kč bez DPH *
*Cena základního modelu se nachází v tomto rozpětí

Místo pro poptávané produkty

Produkty, které chcete poptat, vložíte tlačítkem Vložit do poptávky na stránce vlevo.

Chcete s námi raději mluvit přímo? Zavolejte:
+420 541 633 670

Pokud toto není to co hledáte:


White Rabbit technologie je společný projekt zahrnující CERN (Evropská organizace pro jaderný výzkum), GSI Helmholtzovo centrum pro výzkum těžkých iontů a další partnery z univerzit a průmyslu s cílem vyvinout plně deterministickou síť na bázi Ethernetu pro obecný přenos dat a přenos času s přesností subnanosekund.

Zařízení firmy Safran poskytují subnanosekundovou přesnost synchronizace, která dříve vyžadovala specializovaný HW, s flexibilitou a modularitou ethernetových sítí v reálném čase.

Pro správnou funkci celého systému je nutné mít zajištěn přesný a stabilní referenční zdroj času a frekvence (1PPS, 10 MHz, případně Time of Day), kterým mohou být např. atomové hodiny (Hydrogen Maser), cesiové hodiny, či Rubidium zdroj, případně systém navázaný na příjem signálů GNSS (mohou být použity systémy SecureSync či LANTIME).  

Klíčové vlastnosti technologie White Rabbit:

  • snižuje chyby v časovém přenosu s vysokou přesností fázového a frekvenčního časového přenosu
  • škálovatelné na velké vzdálenosti přes optické spoje
  • automaticky kalibrované linky odstraňují jakékoli potenciální odchylky od odchylek mezi dopředným a zpětným zpožděním
  • snadná integrace do stávající síťové infrastruktury
  • využívá standardní Ethernet a rozšíření Precision Time Protocol (PTP)
  • může fungovat přes náhradní vlákno vedle stávajících síťových linek
  • může být multiplexován datovými spoji pomocí WDM (Wavelength Division Multiplexing)

White Rabbit Z-Family

Společnou vlastností pro řadu zařízení WR-Z16, WR-ZEN TP-FL a WR-ZEN TP-32BNC je, že se jedná o spolehlivé a přesné servery pro distribuci White Rabbit v sítích založených na 1G Ethernetu přes optické linky. Model WR-Z16 je určen především jako distribuční prvek technologie White Rabbit, kdežto WR-ZEN TP-FL a WR-ZEN TP-32BNC mohou sloužit i zejména jako koncové body pro distribuci synchronizačních signálů jako jsou 1PPS, 10MHz či IRIG-B díky vyššímu počtu SMA nebo BNC portů.

Všechny zařízení obsahují mechanismy pro přepnutí referenčního zdroje při selhání s kombinací vícezdrojové redundance a volitelnou funkci holdover pro zajištění nepřetržitého provozu pří výpadku všech referenčních zdrojů.

Všechny zařízení Z-family obsahují stejný operační systém s možností managementu přes Web UI (HTTPS) či CLI. Samozřejmostí je i podpora REST API, SNMP, TACACS+ / RADIUS či Rsyslog pro správu a monitoring zařízení tak, aby byla zachována maximální bezpečnost a flexibilita v rámci integrace zařízení do sítě zákazníka.

Všechny zařízení také mohou podporovat velmi přesný protokol IEEE 1588-2008 (PTP) ve všech svých SFP rozhraních a podporují i interoperabilitu s NTP.

Nové verze typu Low Jitter (LJ) zahrnují vylepšený design tak, aby byla zajištěna lepší stabilita a přesnost v časových a frekvenčních výstupech systémů.

Samozřejmostí je i redundantní napájení, standardně 100-240 V AC, 50-60 Hz volitelně i 48 V DC.

 

WR-Z16 

WR-Z16 je samostatné zařízení s 16x SFP porty, které poskytují sub-nanosekundovou přesnost přes přenosová optická vlákna pomocí technologie White Rabbit.  K dispozici jsou i 4x SMA konektory pro 1x 1PPS IN, 1x 1PPS Out, 1x 10 MHz In a 1x 10 MHz Out. 

WR-ZEN TP-FL

WR-ZEN TP-FL slouží jako distribuční prvek časových a frekvenčních signálů pomocí protokolů PTP, NTP, 1PPS, 10MHz či IRIG-B.

K dispozici je i 5x SMA konektorů pro 1x 1PPS IN, 1x 1PPS Out, 1x 10 MHz In, 1x 10 MHz Sin Out a 1x 10 MHz Out. Je možno také mít volitelné rozšiřující moduly o další 4x nebo 8x SMA konektory s cílem poskytnout další konfigurovatelné časové a frekvenční vstupy / výstupy 1PPS, 10MHz, xPPS a IRIG-B.

WR-ZEN TP-32BNC

WR-ZEN TP-32BNC slouží jako distribuční prvek časových a frekvenčních signálů pomocí protokolů PTP, NTP, 10MHz, xPPS či IRIG-B.

K dispozici je 2x 1GbE SFP pro distribuci volitelně WhiteRabbit / PTPv2 / NTP a 5x SMA konektorů pro 1x 1PPS IN, 1x 1PPS Out, 1x 10 MHz In, 1x 10 MHz Sin Out a 1x 10 MHz Out.

Dalšími výstupy jsou poté 32x BNC konfigurovatelných konektorů rozdělených do 2 bloků:

  • A&B: 10MHz / xPPS / IRIG-B (LVTTL, 50Ω)
  • C&D: xPPS / IRIG-B (LVTTL, 50Ω)

White Rabbit WR-LEN

Cenově výhodné koncové zařízení pro distribuci synchronizace pomocí technologie White Rabbit (2x SFP porty). Umožňuje nákladově efektivní řešení pro distribuci signálů 1PPS / 10MHz nebo protokolu IRIG-B do koncových zařízení. Volitelně: 2x μDB9 konektor pro 1PPS a 10MHz fan-out nebo konfigurovatelné výstupní triggery. Konfigurace a status zařízení se provádí přes CLI.

tri@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.

      Looking for reseller ?

Are you looking for
a sales partner?

More info