Naše řešení pro: měřící systémy pro zkušebny a vývojové laboratoře

Akvizice měřených dat

V mnoha případech vzniká během měření a sběru dat potřeba vytvořit měřící sestavu navrženou zákazníkovi tzv. na míru. V našich možnostech je na základě mnohaletých zkušeností takovýto systém navrhnout a realizovat.

*Naše realizace projektu pro NETME

01. Návrh měřicího systému

Během návrhu provedeme jednoduchou analýzu požadavku na měřící sestavu. Základním parametrem je vždy počet měřených kanálů, jejich typ, tedy měřená veličina, rychlost vzorkování a ukládání. V případě požadavků provedeme i vhodný výběr snímačů. Pozornost věnujeme i stanovení přesnosti celého měřícího řetězce.

Další kapitolou je požadavek na ukládání a vizualizaci dat. V některých případech nepostačuje základní obslužná aplikace dodávaná k hardwaru a je nutné vytvořit uživatelskou aplikaci pracující na míru k potřebám obsluhy měřící úlohy. I na tyto požadavky jsme připraveni reagovat.

Samostatný celek tvoří návrh mechanického provedení měřícího systému. V některých případech je výhodnější uspořádání do voděodolného robustního kufru, v případě laboratoří zase např. jako pojízdný rack. V jiných je dostačující provedení nástěnného rozváděče nebo přenosného boxu.

 

*Naše realizace projektu pro Varroc

Námi dodávané a integrované značky dataloggerů:

  • Graphtec
  • Delphin

Potřebujete něco podobného?

02. Realizace a implementace

Po odsouhlasení návrhu a případném testovacím měření dochází k samotné realizaci systému. Vždy se snažíme maximálně vše připravit před vlastní montáží systému u zákazníka. V prostorách naší dílny dochází k výrobě rozváděče osazení komponentami a jeho zapojení a otestování spolu se snímači a obslužnou aplikací, tak aby na místě u zákazníka proběhlo vždy vše co nejrychleji a hladce.

Jsme schopni dodat komplexní dodávku včetně kabeláže, mechanických konstrukčních prvků, obslužných PC a na nich běžících uživatelských aplikací. Naším benefitem je rychlost, přizpůsobivost a možnost rychlé reakce na nové skutečnosti.

Pro tyto měřící systémy využíváme převážně měřící ústředny německého výrobce Delphin Technology. Pro mobilní jednodušší aplikace pak loggery Graphtec c.o. V případě potřeby měřícího systému pro dlouhodobý sběr dat v nenapájených místech máme v nabídce měřící australské ústředny dataTaker.

*Naše realizace projektu pro Varroc

Potřebujete něco podobného?

03. Tvorba vizualizace

Každý výrobce měřící ústředny, která je vždy srdcem celého systému nabízí uživatelský software pro vizualizaci a zpracování naměřených dat. Většina zakázkových realizací ale vyžaduje i speciálně navrženou vizualizaci pro obsluhu měřícího systému upravenou na míru potřebám dané úlohy a má za úkol co nejvíce zjednodušit a automatizovat obsluhu takového systému.

Zakázkové vizualizace nejčastěji realizujeme pomocí sotware Delphin Technology s názvem ProfiSignal nebo vizualizačního nástroje Reliance od firmy Geovap.

*Naše realizace projektu pro Molitan

Potřebujete něco podobného?

04. Následná péče, pravidelný servis a kalibrace

Po předání a zprovoznění systému je samozřejmá poprodejní péče. V případě vyskytnutí se dalších požadavků na rozšíření, úpravu nebo opravu funkce řešíme projekt až do úplné spokojenosti zákazníka. Na kompletní funkčnost realizovaného měřícího systému poskytujeme samozřejmě záruku. Pokud zákazník požaduje lze nabídnout i prodloužení záruky nebo dálkový dohled nad chodem systému.

*Naše realizace projektu pro ABB

Potřebujete něco podobného?

Výběr z nabídky dataloggerů

Máte zájem o něco podobného? Zajímá Vás cena?

Zašlete nám kontakt, ozveme se Vám. Případně jsme k zastižení zde:

sys@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.

      Looking for reseller ?

Are you looking for
a sales partner?

More info