RF rušení ve výrobních prostorách

Moderní výrobní podniky za účelem automatizace výrobních procesů používají kromě klasické kabelové i bezdrátovou (wireless) komunikaci pro přenos řídicích signálů a dat. Právě zde vzniká nežádoucí riziko zarušení komunikačního kanálu jinými zdroji. Tato rušení je důležité mít pod kontrolou a umět lokalizovat jejich zdroj, protože mohou negativně ovlivnit výrobní zařízení a tím snížit jejich produkci.

RF interference jsou pro lidské oko neviditelné. Zdroj těchto interferencí je může generovat neúmyslně, v náhodných časových intervalech nebo na různých místech ve výrobní hale. Máte-li takový problém u Vás ve firmě nebo chcete být do budoucna jen připraveni čelit možným rizikům, určitě Vám víme s tímto problémem pomoci.

Naše firma TR instruments ve spolupráci s německým výrobcem Rohde&Schwarz nabízí přenosný, bateriově napájený analyzátor spektra FPH se šířkou frekvenčního pásma od 100 Hz do 44 GHz. Funkce zobrazení spektrogramu a záznamu frekvenčního spektra Vám pomůže zachytit i krátkodobá rušení, která by jinak zůstala nezaznamenána. Z pohledu dlouhodobého záznamu lze sledovat spektrum v trvání až 999 hodin. Následná analýza se provádí buď přímo z analyzátoru nebo naměřená data se jednoduše přesunou do PC softwaru, který umožňuje podrobnější analýzu přímo z Vaší kanceláře.

Kromě jiných funkcí jako jsou interní předzesilovač, měření výkonu, EMF, EMC, analyzátor FPH nabízí i lokalizaci zdroje rušení. Na obrázku vpravo je vidět vstup do výrobní haly a umístění elektronické tabule, u které je rušení nejsilnější. Na tomto příkladu je zdrojem rušení právě tato informační tabule.

Pro více technických informací ke spektrálnímu analyzátoru R&S FPH, možností jeho využití a dohodnutí termínu praktické prezentace u Vás na pracovišti nás, prosím, kontaktujte.

Pokud Vás zajímá i předcertifikační měření elektromagnetické kompatibility (EMC), i k tomuto máme co říci. Více se dočtete v následujícím článku.

tri@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.

      Looking for reseller ?

Are you looking for
a sales partner?

More info