EMC, efektivní využívání času a finančních prostředků

Problematika předcertifikačního měření elektromagnetické compatibility (EMC) je velmi dobře známá pro firmy zabývající se vývojem a výrobou elektroniky pro různé typy elektrických zařízení. Každé zařízení uvedené na trh musí splňovat požadavky evropské legislativy týkající se norem – maximálně přípustných limitů pro elektromagnetické vyzařování (jednoduše řečeno „rušení“) do napájecí sítě nebo svého okolí.

Hlavním problémem, se kterým se v praxi nejčastěji „vývojáři“ setkávají, je nalezení volného termínu v EMC zkušebnách. Po dnech až týdnech čekání se takzvaně dostanou na řadu a doufají, že jejich výrobek projde bez problémů certifikovanou zkouškou. Problém nastane, pokud je zkouška neúspěšná a jsou potřebné úpravy a vylepšení. Všechno jsou to hodiny práce navíc, ať už přímo ve zkušebně nebo na vlastním pracovišti, se kterými se dříve nepočítalo.

Pokud jste to právě Vy a Vaše firma, která musí řešit tyto legislativní záležitosti, zřejmě hledáte řešení, které Vám usnadní práci, ušetří čas a nakonec i finanční náklady.

Naše firma TR instruments nabízí cenově dostupné řešení předcertifikačního EMC setu od německého výrobce Rohde&Schwarz. S těmito zařízeními se umíte důkladně připravit na testování ve zkušebně přímo u Vás na pracovišti a získáte tím s velkou pravděpodobnost úspěšnou certifikaci.

Jedná se o následující předcertifikační testy:

- Měření vyzařování do napájecí sítě přes umělou síť LISN

- Měření vyzařování do okolí pomocí sond na blízké pole

Této problematice z pohledu přístrojového vybavení se více věnujeme v tomto odkazu.

Máte-li zájem o technickou konzultaci a prezentaci EMC setu u Vás na pracovišti, kontaktujte nás.

tri@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.

      Looking for reseller ?

Are you looking for
a sales partner?

More info