Modernizace učebny pro Žilinskou univerzitu

Reprezentativní prostory s omezeným rozpočtem

V letošním roce jsme pro Fakultu elektrotechniky a informačných technológií Žilinské univerzity v Žilině dokončili projekt obnovy jedné z učeben pro odbornou výuku. Hlavním přáním zákazníka bylo v tomto případě vybavit učebnu maximálně reprezentativně, ovšem s přihlédnutím k omezeným investičním prostředkům. Toto zadání jsme splnili s použitím laboratorního nábytku Německého výrobce ELABO GmbH.

Kvalitní elektro laboratorní stoly ELABO.

Zadání a příprava realizace

Plánování i realizace projektu byla částečně komplikována opatřeními proti šíření infekčních onemocnění, ovšem i navzdory této situaci jsme byli schopni s využitím online schůzek specifikovat cíle zákazníka a na jejich základě pak připravit první variantu projektu a cenovou nabídku.

Toto řešení jsme dále ladili tak, abych zcela vyhovovalo potřebám univerzity i jejím finančním možnostem.

Obvyklým postupem pak byla příprava vizualizací a jejich průběžná diskuze se zákazníkem s přihlédnutím k možnostem stavebním, finančním i praktickým.

Při finálním dodání jsme nakonec oddělili vlastní předání materiálu a instalaci, jelikož i stavební úpravy v místě instalace byly komplikovány již zmíněnými opatřeními. Zákazníkovi jsme se snažili vyjít maximálně vstříc.

Zpracování vizualizace při dodávkách nábytku pro výuku.

Hledáte něco sofistikovanějšího?

Naše referenční zakázka pro Univerzitu Pardubice.

Popis navrženého řešení

Pro realizaci jsme využili systému laboratorního nábytku Primus ONE od německé firmy ELABO. Tento systém díky své variabilitě umožňuje úpravy mnoha parametrů přímo dle přání zákazníka. Použitím barevných panelů, v tomto případě v barvě Signální červená, a profilů z eloxovaného hliníku vznikl moderní a reprezantativní vzhled celé místnosti.

Do levého nadstavbového sloupku jsme navrhli a instalovali modul s odnímatelným klíčkem pro zapnutí každého z instalovaných stolů, tlačítko pro vypnutí stolu a 2 ks zásuvky 1 / N / PE, 230V 16A. V pravém profilu je pak umístěn panel vybavený bezpečnostním vypínačem TOTAL STOP a 3 kusy zásuvek 1 / N / PE, 230V 16A.

Hloubka desky stolu a umístění vybavení do krajních sloupků bylo navrženo tak, aby se maximálně efektivně využila plocha stolu pro teoretickou i praktickou výuku studentů a vyučující získal maximální přehled o dění v učebně.

Pracoviště typu ELABO Primus ONE mají certifikovanou nosnost 500 kg a jsou vyrobeny z odolných materiálů, umožňujících například snadnou údržbu. I přes vyšší prvotní pořizovací cenu oproti některým, zejména východním konkurentům, je zajištěna dlouhodobá výdrž a tím i uchování hodnoty investice na mnoho let.

Součástí dodávky byl i učitelský stůl, který jsme z důvodu optimalizace ceny navrhli ze jednoduššího systému ELABO Primus Basic. Dodávka konečně zahrnovala i 10 ks jednoduchých židlí pro studenty a jednu ergonomicky nastavitelnou židli pro vyučujícího.

V současnosti je tato učebna využívána v rámci teoretické i praktické výuky a taktéž s velkým úspěchem pro reprezentativní akce Fakulty elektrotechniky a informačných technológií Žilinské univerzity v Žilině.

Pohled z pozice vyučujícího do modernizované učebny Žilinské univerzity.

Máte zájem o něco podobného? Zajímá Vás cena?

Zašlete nám kontakt, ozveme se Vám. Případně jsme k zastižení zde:

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.

      Looking for reseller ?

Are you looking for
a sales partner?

More info