Krátkovlnný přijímač Winradio WR-G31DDC Excalibur

teaser
Softwarově definovaný přijímač WR-G31DDC s přímou digitální syntézou a šířkou pásma od 9 kHz do 49,995 MHz.
Orientační cenová hladina 10 000 – 24 000 Kč bez DPH *
*Cena základního modelu se nachází v tomto rozpětí

Místo pro poptávané produkty

Produkty, které chcete poptat, vložíte tlačítkem Vložit do poptávky na stránce vlevo.

Chcete s námi raději mluvit přímo? Zavolejte:
+420 541 633 670

Pokud toto není to co hledáte:


WiNRADiO WR-G31DDC, známý pod názvem ´EXCALIBUR´, je vysoce výkonný, cenově dostupný softwarově definovaný krátkovlnný přijímač s přímým vzorkováním. Frekvenční rozsah přijímače je od 9 kHz do 49,995 MHz a disponuje spektrálnímanalyzátorem o šířce pásma 50 MHz, pracujícím v reálném čase a poskytujícím kanál se šířkou 2 MHz, který umožňuje nahrávání, demodulaci a dodatečné digitální zpracování signálu.

Přijímač nabízí mimořádný výkon díky progresivní architektuře přímého vzorkování a digitální down-konverzi, výběru špičkových součástek, jakož i celkovým přístupem návrhu. Tím bylo dosaženo velmi vysokého IP3 a dynamického rozsahu, vysoké citlivosti a přesnosti ladění přijímače. Tyto klíčové parametry a jeho schopnost uspokojit široký rozsah uživatelů za velmi příznivou cenu, řadí tento přijímač do zcela samostatné výkonnostní třídy.

Základní vlastnosti

 • Frekvenční rozsah 9 kHz až 49.995 MHz
 • Přímé vzorkování signálu
 • Digitální down-konverze
 • 16-bit 100 MSPS A/D převodník
 • Spektrální analyzátor se šířkou 50 MHz pracující v reálném čase
 • Kanál široký 2 MHz pro nahrávání a digitální zpracování
 • Tři paralelní kanály demodulátoru
 • "Waterfall" (vodopád) displeje
 • Spektrální analyzátor pro audio signál
 • Nahrávání a přehrávaní audio a mezifrekvenčního signálu
 • Nahrávání s funkcí pre-bufferingu
 • Velmi vysoké IP3 (+31 dBm)
 • Výborná citlivost (0,35 uV, SSB)
 • Výborný dynamický rozsah (107 dB)
 • Uživatelem ovládaný MW filtr
 • USB 2.0 rozhraní

Software

WR-G31DDC software nabízí elegantní a logické uživatelské rozhraní. Skládá se z několika spektrálních analyzátorů: 50 MHz široký přehledový spektrální analyzátor s rozlišením spektra (RBW) 1,5 kHz, umístěným ve spodní časti virtuálního ovládacího panelu přijímače. Spektrum je možné plynule zvětšovat; může byt zobrazeno ve standardním módu nebo jako "vodopád" (waterfall). Část spektra, která se využívá k down-konverzi je graficky zvýrazněná; vybírá se pomocí klávesnice nebo kliknutím myši. Spektrum down-konvertoru je umístěno v dalším okně (vlevo nahoře). V tomto spektru mohou být zobrazovány tři nezávislé rádiové kanály. Právě vybraný kanál je zobrazen ve spektru vpravo nahoře. Ve spektru kanálu je možné plynule nastavovat šířku přijímaného pásma přijímače a aplikovat přídavné funkce jako například IF shift, Passband Tunning, Notch atd. Je rovněž možné sledovat audio spektrum demodulovaného signálu v reálném čase.

I když tento přijímač nabízí skutečně inovativní architekturu, jeho software zůstává i nadále jednoduchý a uživatelská obsluha je intuitivní. Nabízí všechny funkce, které se očekávají od moderních přijímačů, jako například potlační šumu, prakticky neomezený počet pamětí, plánovač, squelch (aktivovaný úrovněmi signálu, řečovou nebo šumovou aktivitou signálu), dále množství funkcí na ladění přijímače a široký výber demodulátorů, včetně uživatelsky definovaného módu a volitelného módu DRM.

 

Vlastnosti

Přijímač obsahuje robustní front-end, vybavený ultra-lineárním zesilovačem, který dokáže zpracovat i vyjímečně silné stanice. Progresívní technologie ditheringu eliminuje rušivé signály bez výrazného zvýšení šumového prahu přijímače. Díky špičkovému 16-bitovému 100 MSPS analogově-digitálnímu převodníku, si přijímač umí i vyjímečně dobře poradit se širokým spektrem signálu.

Celá 2 MHz šířka pásma DDC (digitálně down-konvertovaná) je k dispozici pro nahrávaní a demodulaci signálu. Přijímač je vybavený třemi demodulátory, které mu umožňují přijímat tři stanice současně (v rámci 2 MHz šířky pásma DDC).

Digitálni down-konvertor umožňuje volit z 21 výstupních šířek pásma, od 20 kHz až do 2 MHz. V rámci každého vybraného pásma je možné jemné plynulé ladění přijímače s rozlišením 1 Hz. Přijímač rovněž obsahuje bandpass filtr pro audio signál, jehož spodní i horní mezní frekvence jsou nastavitelné graficky, podobně jako je tomu i u notch filtru a potlačení šumu.

K dispozici jsou tři nezávislé kanály (tedy tři přijímače v jednom), všechny parametry jsou nastavitelné pro každý kanál zvlášt'. Každý kanál může nahrávat audio signál nezávisle na ostatních. Nahrávání a přehrávání signálu je rovněž možné přímo na výstupu digitálního down-konvertoru, kde celé 2 MHz spektrum může být nahrané za účelem pozdější demodulace signálu. Nahrávací funkce jsou doplněny pre-bufferingem zabraňujícím ztrátám signálu na začátku vysílání.

Flexibilní funkce plánovače umožňují programovat každý kanál přijímače zvlášt'. To umožňuje automatické nahrávání vybraných, právě nemonitorovaných frekvencí, ve zvolených datech a časech.

Přijímač je softwarově definovaný, což znamená, že dodatečné demodulátory nebo dekodéry mohou být rozšiřovány jednoduchou změnou software.

 


Standardní balení obsahuje:

 • Přijímač WR-G31DDC
 • CD se software
 • Nízkošumový lineární napájecí zdroj
 • USB kabel
 • Adaptér z BNC na SMA

K přijímači je také možno zakoupit celou řadu antén a dalšího přislušenství - viz. stránky výrobce Winradio. V případě zájmu o tyto rozšíření a přislušenství nás prosím kontaktujte!

tri@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.

      Looking for reseller ?

Are you looking for
a sales partner?

More info