SW definovaný (SDR) GNSS přijímač SX3 firmy IFEN je určen pro speciální a vědecké účely. Zařízení podporuje příjem signálů z konstelačních systémů GPS/Galileo/GLONASS/BeiDou a to jak na frekvencích L1,E1,B1 tak i na L2, L5, E5ab atd.
Orientační cenová hladina 250 000 – 499 000 Kč bez DPH *
*Cena základního modelu se nachází v tomto rozpětí

Nemáte žádnou poptávku!

Potřebujete poradit s výběrem produktu?


SW definovaný přijímač SX3 lze použít v celé řadě výzkumných (R&D) oblastí. RF vstup (front end) nabízí čtyři RF frekvenční cesty s šířkou pásma 50MHz, které pokrývají celé GNSS pásma. K dispozici je také dual RF vstup (front end), který může být použit pro aplikace jako je reflektometrie a obecně všude tam, kde je vyžadován synchronizovaný vstup ze dvou antén. Rozhraní USB3.0 umožňuje vysokorychlostní přenos dat s až 8 bitovým kvantováním. Standardně je přijímač vybaven TCXO oscilátorem s možností jeho nahrazení za robustní OCXO oscilátor odolný vůči šoku a vibracím.

SX3 nabízí možnost konfigurace zpracování dat mnoha způsoby prostřednictvím grafického uživatelského rozhraní (GUI). Uživatel může například nastavovat šířku pásma smyčky, integrační časy, vybrat si z různých typů korelace a další. Samotný SW obsahuje multi-korelátor poskytující dvourozměrnou (kódovou a doppler) vizualizaci korelační funkce v reálném čase. Přijímač obsahuje i speciální algoritmy pro zpracování signálu jako jsou např. vector tracking pro zlepšení zachycení slabých signálů v zhoršených podmínkách prostředí, polyfit tracking pro snížení šumu a další.

Přijímač SX3 může být nakonfigurován tak, aby se zpracováním v reálném čase také zaznamenával raw IF vzorky pro pozdější zpracování a analýzu. Zaznamenané IF vzorky mohou být opakovaně znovu zpracovávány použitím různých algoritmů (např. typ trackingu) a nastavení přijímače (různé druhy korelátorů atd.)

Pro uživatelský vývoj algoritmů SX3 poskytuje přístup ke všem stavebním částem GNSS zpracování signálu. To umožňuje uživateli implementovat a testovat jeho vlastní algoritmy. Toto je umožněno díky flexibilnímu Application Programming Interface (API) jehož prostřednictvím může uživatel nahradit nebo rozšířit možnosti SW přijímače o vlastní algoritmy. API lze použít jak při zpracování signálu v reálném čase, tak i při pozdějším zpracování dat.

Vlastnosti:

  • modulární multi GNSS (GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou) SW přijímač
  • podpora frekvencí GPS L1, L2P a L2C, L5 (SBAS L1), GLONASS G1, G2, Galileo E1, E5ab, E6 a BeiDou B1 a B2
  • real-time zpracování dat (USB 3.0) nebo jejich následné zpracování (postprocessing - IF data)
  • řada SW funkcí jako jsou relatime multikorelátor, přesnost geodetického měření kvality, snížení vlivu vícecestného šíření...
  • ovládání pomocí GUI, které nabízí možnost konfigurace celé řady parametrů a také např. řadu korelačních funkcí, zobrazení RF spektra...
  • možnost vytvoření uživatelských algoritmů v jazyku C pro vylepšení, či přidání požadovaných funkcionalit
  • použití pro věděcké aplikace (GNSS reflektometrie, scintilace ionosféry), anténní diversitu, evaluace signálů vícecestného šíření nebo spoofingu, monitoring interferencí a mnoho dalších

 

tri@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.

      Looking for reseller ?

Are you looking for
a sales partner?

More info