Spirent TestCenter je variabilní platforma určená k funkčnímu a výkonovému testování na vrstvách L2-L7 a to zejména v prostředí Ethernet/IP a také bezdrátových Wi-Fi sítí. Jedná se o zátěžový IP generátor/analyzátor schopný generovat plnou linkovou rychlost s následnou analýzou provozu na vrstvách L2-L7.

Orientační cenová hladina 750 000 Kč + bez DPH *
*Cena základního modelu se nachází v tomto rozpětí

Místo pro poptávané produkty

Produkty, které chcete poptat, vložíte tlačítkem Vložit do poptávky na stránce vlevo.

Chcete s námi raději mluvit přímo? Zavolejte:
+420 541 633 670

Pokud toto není to co hledáte:


Spirent TestCenter je velmi flexibilní a škálovatelná měřicí platforma, která umožňuje uživatelům konfigurovat a realizovat jednoduché i komplexní testovací scénáře bez ohledu na to, zda se jedná o linkovou nebo aplikační vrstvu síťového modelu. Přístroj TestCenter je jedním z hlavních produktů v rámci portfolia firmy Spirent. Využívá dlouhodobé zkušenosti s vývojem HW řešení v kombinaci s moderními přístupy k řízení výkonných hardwarových komponent a multiprocesorové architektury, což umožňuje i u velmi komplexních zadání dosahovat vysokých datových rychlostí při nesníženém komfortu ovládání.

Řešení TestCenter je založeno na modulárním šasi (chassis) osazeném výkonnými testovacími moduly a volitelnou škálou softwarových komponent pro dosažení žádané funkcionality a hustoty portů. TestCenter je cenným nástrojem pro poskytovatele služeb, výrobce síťových zařízení a operátory v případech, kdy je nutné velmi přesně otestovat pod kritickou zátěží funkcionalitu a chování síťových zařízení, služeb nebo celých systémů, a to ve fázi vývoje, při ověřování deklarovaných parametrů dodavatele nebo přímo v rámci výrobního prostředí.

Hlavní vlastnosti:

 • podpora transportní technologie Ethernet včetně FlexE (Flex Ethernet) pro podporu přenosů v 5G sítích
 • generování a analýza na datových rychlostech od 10Mbit/s až do 400Gbit/s
 • možnost emulace uživatelů a generování Wi-Fi provozu na 802.11 a/b/g/n/ac/ax
 • precizní generování provozu a zpětná analýza
 • plná linková rychlost na každém z portů na vrstvách L2-L3 až 400Gbit/s
 • široká škála podporovaných rozhraní fyzické vrstvy SFP, SFP+, QSFP, QSFP28, QSFP-DD, CFP8, OSFP
 • časové rozlišení 2,5ns
 • rezervace portů pro současnou práci více uživatelů
 • integrované nástroje pro testování na základě mezinárodních standardů (RFC 2544, RFC 2889, RFC 3918)
 • umožňuje detailní nastavení parametrů generované zátěže
 • zobrazení aktuálních výsledků daného měření v reálném čase
 • integrované nástroje pro zachycení a dekódování dat
 • umožňuje automatizaci testování pomocí skriptů Tcl, Python, Perl i pokročilé automatizační nástroje jako iTest, TT-Workbench a nebo HLTAPI (High-Level Test Application Programming Interface) 
 • po skončení měření možnost vytvořit měřicí zprávu
 • podpora testování na L2-L7

TestCenter chassis:

 • N4U chassis přenosná platforma pro 2 moduly měřicích rozhraní až do rychlosti 400 Gbit/s 
 • N12U chassis stacionární platforma pro osazení až 12 moduly rozhraní až 400Gbit/s. Větší flexibilita z pohledu požití přístroje více uživateli současně a maximální možná hustota počtu portů.
 • Obě šasi disponují vstupy pro zajištění precisní synchronizace pro přesné měření zpoždení a jitreru.     

Měřicí moduly:

Rychlost sítí Ethernet/IP se neustále zvyšuje a sítě jsou stále inteligentnější. Jejich topologie dosahují velikostí, které byly ještě donedávna zcela nevídané. Portfolio meřicích modulů firmy Spirent umožňuje rychle, efektivně a s opakovatelnými výsledky otestovat nové produkty a služby pro vysokorychlostní technologie 400/200/100/50/40/25/10/5/2,5/1G/100M v laboratoři před jejich nasazením do živé sítě.

 • dX3 - Data Density

Moduly Spirent dX3 nabízejí cenově nejefektivnější řešení pro testování s nejvyšší hustotou portů na trhu. Tyto moduly jsou navrženy k ověření kvality služeb poskytovaných na další generaci vícerychlostních a cloudových datových centrech a routerů poskytovatelů služeb.

 • pX3—System Validation

Moduly Spirent pX3 kombinují hustotu portů modulů dX3 s podporou široké škály protokolů u modulů mX3 a vytvářejí tak ideální testovací řešení pro rozsáhlou systémovou validaci velkých sítí switchů nebo routerů. Tyto moduly se používají při testování systémů u datových center a routerů poskytovatelů služeb přesahující očekávaný síťový provoz nebo zvýšený počet emulovaných sousedích uzlů, uživatelů, virtuálních strojů nebo podobných síťových entit.

 • fX3—Flexible Functionality

Pětirychlostní testovací moduly Spirent fX3 kombinují generování a analýzu provozu na vrstvách L2–L3 s výkonnou emulací síťových protokolů včetně aplikační vrstvy pro emulaci široké škály typů zařízení, uživatelů a protokolů. Nabízí optimální poměr cena/výkon pro požadavky testování na L2–L7, jsou ideální pro testování funkční a zátěžové testy datových center a síťové infrastruktury poskytovatelů služeb.

 • mX3—Multiprotocol Performance

Moduly Spirent mX3 jsou ideální pro testování výkonu datových center a síťových infrastruktur poskytovatelů služeb, kde je vyžadováno současně popora široké škály protokolů s extrémní datovou zátěží. Jsou zaměřeny na testování multi-terabitových routerů a cloudové infrastruktury ve velkém měřítku, zajišťují QoS dataplane s vysokým výkonem a ověřují škálovatelnost směrovacích, přístupových, aplikačních a bezpečnostních protokolů.

Nejčastější oblasti použití:

 • Testování switchů a Ethernet/Metro routerů

Zařízení TestCenter poskytuje všechny nezbytné prostředky pro testování síťové infrastruktury - vysokou hustotu portů, generování velkých objemů dat rozložených do tisíců uživatelsky nastavených toků, podporu parametrů QoS, VLAN tags, MPLS labels, přítomnost testovacích postupů implementovaných dle doporučení RFC, zobrazení výsledků v reálném čase a možnost zachytávat provoz pro zpětnou analýzu. Pro testování správné funkčnosti routerů jsou k dispozici SW balíčky umožňující na portech přístroje Spirent TestCenter emulovat žádané množství routerů se zvoleným protokolem, které s testovanými routery budou navazovat předepsaným způsobem spojení, provádět update routovacích tabulek a následně i přenášet datový provoz.

 • Testování širokopásmového přístupu, pátěřních sítí a IPTV infrastruktury

Testování spolehlivosti, kapacity a propustnosti páteřní a přístupové infrastruktury typu LER, LSR, B-RAS, DSLAM atd. Spirent TestCenter simuluje velké množství uživatelů požadujících přístup k broadband (Triple Play) službám přes testovaná zařízení. Typickými protokoly jsou PPPoX, DUCL, VLAN, MPLS, L2TP, IGMP, přičemž jsou nejčastěji vyhodnocovány parametry jako celkový počet otevřených spojení, počet nových spojení, QoS, QoE. V případě testování IPTV dále specifické parametry typu join/leave latency, zapping time, channel overlap apod.

 • Carrier Ethernet

V rámci této technologie jsou kladeny vysoké požadavky na spolehlivost datového přenosu, často je vyžadováno dodržení velmi přísných QoS parametrů. Spirent TestCenter poskytuje měření zpoždění a jitter s rozlišením v řádu ns, současně je integrována podpora protokolů spanning tree, techniky řízení provozu RSVP-TE, VPN, VPLS apod.

 • Testování v prostředí datových center

Testování přenosu Fibre Channel přes Ethernet pro rychlosti do 10Gbit/s a testování serverů s ohledem na jejich výkonnost a bezpečnost.

tri@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.

      Looking for reseller ?

Are you looking for
a sales partner?

More info