Australská firma Kingfisher již dlouhou dobu náleží mezi špičkové výrobce měřicích přístrojů pro optická vedení. Jedná se o profesionální, přenosné, robustní, bateriově napájené testery vysoké kvality vhodné především při instalaci nových, případně při údržbě a hledání poruch na již existujících optických spojích.

Cenové rozpětí 50 000 – 74 000 Kč bez DPH

Firma Kingfisher dodává dvě řady vysoce přesných, spolehlivých, multi LED / LASER optických zdrojů.

Řada KI 2400

  • Extrémně stabilní s nulovou zahřívací dobou po zapnutí přístroje
  • Single mode ultra stabilní optický zdroj - 1310, 1550 a 1625 nm
  • Velmi rychlý Autotest
  • Změna typu konektoru pomocí vyměnitelných optických konektorů s protiprachovým krytem
  • Dodáváno včetně adaptéru pro SC konektor, možnost dokoupení dalších typů (např. LC, ST, FC)
  • Zdroj tónů - MultiFiber ID, lze nastavit až 12 testovacích tónů
  • Bateriové a externí napájení přes mikro USB
  • Životnost baterií až 90 hodin za provozu
  • Rozměry přístroje (V x Š x H) : 190 x 105 x 35 mm
  • Váha 0,42kg
  • 3-roční kalibrační cyklus

 

Řada KI 2800

  • Single mode laserový optický zdroj - 1310 - 1550, případně i 1625 nm pro WDM
  • Multimode LED optický zdroj - 850 - 1300 nm
  • Až dva zdroje světla na jednom přístroji
  • Speciální modely pro WDM, POF/ PSC a MPO testování
  • Velmi rychlý Autotest
  • Změna typu konektoru pomocí vyměnitelných optických konektorů s protiprachovým krytem
  • Dodáváno včetně adaptéru pro SC konektor, možnost dokoupení dalších typů (např. LC, ST, FC)
  • Zdroj tónů - MultiFiber ID, lze nastavit až 12 testovacích tónů
  • Bateriové a externí napájení přes mikro USB
  • Životnost baterií až 90 hodin za provozu
  • Rozměry přístroje (V x Š x H) : 190 x 105 x 35 mm
  • Váha 0,42kg
  • 3-roční kalibrační cyklus

 

Autotest je jednoduchá procedura výrazně urychlující měření útlumu mezi kompatibilními zdroji a měřiči výkonu. Autotest je zahajován optickým zdrojem, který iniciuje výměnu informací po optickém vlákně mezi oběma testery, automaticky jsou detekovány dostupné vlnové délky

Po spuštění Autotestu se měřič výkonu nastaví na příslušnou vlnovou délku a zobrazí odpovídající hodnotu výkonu. Pokud je použit zdroj světla s více vlnovými délkami, je možno si vybrat jen některé z nich, případně měření probíhá cyklicky na všech zdrojích v rámci testeru.

tri@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.