Optická závora Stanford research systems SR540

teaser

SR 540 Stanford research systems je přístroj pro přerušování optického svazku v nastavené frekvenci. Využijete ho při jednoduchých, dvou-svazkových a intermodulačních experimentech.

Cenové rozpětí 25 000 – 49 000 Kč bez DPH

SRS SR540 má 4 místný displej pro zobrazení frekvence, přední panel pro nastavení frekvence, napěťové řízení frekvence a dva referenční výstupy s možností zvolení provozního módu. Jsou poskytovány dva přerušovací kotouče: 5/6 pro frekvence do 400 Hz a 25/30 pro frekvence do 3.7 kHz.


Aplikace přístroje:

Jedno-svazkové experimenty
V těchto aplikacích je přerušován jeden optický svazek vnějším „řádkem" lopatek a je použit referenční výstup z pravého BNC konektoru pro uzamknutí lock-in zesilovače pro přerušovací frekvenci. Druhý vnitřní „řádek" slotů může být také využit, v tomto případě bude levý BNC konektor referenčním výstupem.

 

Dvou-svazkové experimenty
V tomto případě je výstup z jednoho zdroje rozdělen na 2 různé frekvence dvěmi „řádky" přerušovacích lopatek. Jeden paprsek prochází přes experiment, zatímco druhý je použit jako referenční paprsek. Paprsky jsou kombinovány a odeslány do stejného detektoru. Dva zesilovače jsou použity pro detekci signálů o frekvenci ƒinner a ƒouter, podle nichž se mění intenzita zdroje.

tri@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.