Optická závora Stanford research systems SR542

teaser

Optický chopper SR 542 Stanford research systems je přístroj pro přerušování optického svazku v nastavené frekvenci. Využijete ho při jednoduchých, dvou-svazkových a intermodulačních experimentech.

Orientační cenová hladina 50 000 – 74 000 Kč bez DPH *
*Cena základního modelu se nachází v tomto rozpětí

Místo pro poptávané produkty

Produkty, které chcete poptat, vložíte tlačítkem Vložit do poptávky na stránce vlevo.

Chcete s námi raději mluvit přímo? Zavolejte:
+420 541 633 670

Pokud toto není to co hledáte:


SRS SR542 je precizní optická clona (chopper) s frekvencí 0,4 Hz až 20 kHz. Chopper může být synchronizován s externím frekvenčním zdrojem (sinus nebo TTL/CMOS), interním zdrojem (krystalový oscilátor), napěťovým vstupem (0 až 10 VDC) nebo AC napájením (50 nebo 60 Hz). K chopperu jsou standardně dodávány 2 přerušovací kotouče - 5/6 a 25/30.


Aplikace přístroje:

Jedno-svazkové experimenty
V těchto aplikacích je přerušován jeden optický svazek vnějším „řádkem" lopatek a je použit referenční výstup z pravého BNC konektoru pro uzamknutí lock-in zesilovače pro přerušovací frekvenci. Druhý vnitřní „řádek" slotů může být také využit, v tomto případě bude levý BNC konektor referenčním výstupem.

 

Dvou-svazkové experimenty
V tomto případě je výstup z jednoho zdroje rozdělen na 2 různé frekvence dvěmi „řádky" přerušovacích lopatek. Jeden paprsek prochází přes experiment, zatímco druhý je použit jako referenční paprsek. Paprsky jsou kombinovány a odeslány do stejného detektoru. Dva zesilovače jsou použity pro detekci signálů o frekvenci ƒinner a ƒouter, podle nichž se mění intenzita zdroje.

tri@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.

      Looking for reseller ?

Are you looking for
a sales partner?

More info