Profesionální měřiče optického výkonu Kingfisher

teaser

Australská firma Kingfisher již dlouhou dobu náleží mezi špičkové výrobce měřicích přístrojů pro optická vedení. Jedná se o profesionální, přenosné, robustní, bateriově napájené testery vysoké kvality vhodné především při instalaci nových, případně při údržbě a hledání poruch na již existujících optických spojích.

Cenové rozpětí 50 000 – 74 000 Kč bez DPH

Výrobce Kingfisher nabízí testery pro měření optického výkonu disponující kompaktním, odolným provedením, vynikají vysokou přesností a velkým dynamickým rozsahem. Zvolit lze různé typy detektorů pro měření singlemode, multimode, POF / PSC a MPO.

Řada KI 2600
  • měření optického výkonu až na 28 kalibrovaných vlnových délkách singlemode, multimode, POF / PCS a MPO
  • vynikající přesnost měření optického výkonu na kalibrovaných vlnových délkách, dle zvoleného modelu v rozmezí 1 - 2%
  • možnost volby vlnových délek v rozmezí 600-1700nm
  • rozsah +27 až - 70 dBm
  • zobrazení výsledků ve formátu mW, μW, nW, dB, dBm, rozlišení 0.01 dB
  • zobrazení měřených hodnot až pro 3 vlnové délky současně
  • interní paměť až na 1900 měření
  • stanovení max/min hodnot (současné zobrazení max,min a real-time hodnot na displeji)
  • použitím funkce "Slow Mode" se na displeji zobrazí průměrný optický výkon zašuměného signálu
  • vzdálený přístup a správa přístroje pomocí externího PC
  • dodáváno včetně SC konektoru, možnost dokoupení dalších typů (např. LC, ST, FC...)
  • bateriové i externí napájení přes mikro USB (výdrž baterií až 1000 hodin)
  • 3 roční záruka a kalibrační cyklus

Testery řady 2600 je možno propojit s PC přes USB port pro stahování výsledků z přístroje v reálném čase. Pro tyto účely je dodávána SW aplikace KITS, v rámci níž jsou nabídnuty přednastavené tabulky pro jednotlivé typy měření, do nichž jsou v reálném čase tak, jak měření probíhá, automaticky doplňovány naměřené hodnoty. Uživatel si může nastavit prahové hodnoty, které budou v průběhu měření porovnávány s dosaženými výsledky. SW aplikace dovoluje snadné vytvoření měřicích zpráv (reportů).

Autotest je jednoduchá procedura výrazně urychlující měření útlumu mezi kompatibilními zdroji a měřiči výkonu. Autotest je zahajován optickým zdrojem, který iniciuje výměnu informací po optickém vlákně mezi oběma testery, automaticky jsou detekovány dostupné vlnové délky. Po spuštění Autotestu se měřič výkonu nastaví na příslušnou vlnovou délku a zobrazí odpovídající hodnotu výkonu. Pokud je použit zdroj světla s více vlnovými délkami, je možno si vybrat jen některé z nich, případně měření probíhá cyklicky na všech zdrojích v rámci testeru.

tri@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.