Rychlé odhalení příčin problému s Rohde&Schwarz Scope Rider RTH1000

Rušení a anomálie v elektrických signálech mohou způsobit problémy v zařízeních a elektronických systémech. Především v průmyslových podnicích, kde se každá minuta odstavení zařízení počítá, je důležité mít k dispozici měřící přístroj pro rychlé odhalení a nalezení zdrojů těchto rušení.

Řešení nabízíme ve spolupráci s německým výrobcem Rohde&Schwarz v podobě osciloskopu RTH 1000. Jedná se o bateriově napájený osciloskop s izolovanými kanály mezi sebou a od země. Osciloskop splňuje bezpečnostní klasifikaci CAT IV 600 V a s funkcemi a parametry se přibližuje ke stolním osciloskopům Rohde&Schwarz.

Šířka pásma osciloskopu je v základním provedení do 60 MHz s možností rozšíření až do 500 MHz. Vzorkovací rychlost do 5 GSa/s10 bitový A/D převodník a vnitřní paměť osciloskopu 500k vzorků činí z RTH 1000 unikátní měřící zařízení na trhu. Pro co nejrychlejší odhalení příčin problémů má osciloskop akviziční rychlost až 50 000 průběhů/s a širokou škálu spouštěcího systému (trigger). Navíc funkce jako 8 kanálová logická analýza (MSO), dekódování průmyslových sběrnic I2C/SPI, UART, CAN/LIN a jiné, dělají z osciloskopu RTH ideální řešení při návrhu a nastavování napájecích systémů pracujících s vysokým napětím.

Osciloskop R&S RTH1002/1004 a jeho funkce:

Akviziční cyklus digitálního osciloskopu se skládá ze 2 kroků:

1. Osciloskop vzorkuje měřený signál a ukládá ho do vnitřní paměti.

2. Osciloskop zpracovává tyto vzorky signálu a zobrazuje je na svém displeji.

Během tohoto intervalu zpracování a zobrazování osciloskopu „uniká“ signál a chyby, které se v něm mohly vyskytnout. Tento čas se nazývá anglicky „blind time“ - čas potřebný ke zpracování měřených signálů osciloskopem.

S akviziční rychlostí osciloskopu 50 000 průběhů/s, která je 1000x rychlejší než mají jiné přenosné osciloskopy na trhu a možností 14 typů triggrů vidí osciloskop RTH rušení a anomálie, které ostatní osciloskopy nezachytí.

Další užitečnou funkcí pro hledání příčin problému je mód Historie a segmentovaná paměť. Tato funkce automaticky ukládá až do 5000 průběhů (obrazovek osciloskopu) do vyrovnávací paměti, na které může uživatel zpětně nahlédnout a aplikovat všechny měřící funkce.

V případě výskytu více anomálií na měřeném signálu je problematické určit správnou spouštěcí podmínku – trigger. Řešením je aplikovat podmínku formou maskového testu. Tento test rychle zjistí, zda signál splňuje nebo nesplňuje uživatelem definované limity a pomůže rychle odhalit příčiny problému.

Přenosný osciloskop Rohde&Schwarz RTH 1000 ve 2 nebo 4 kanálovém provedení má kromě zmiňovaných i další funkce. Patří mezi ně například 33 automatických měření, FFT analýza, matematické funkce, funkce lupy a 2 kanálová verze dokonce precizní multimetr. Osciloskop lze propojit přes ethernet rozhraní na počítač a přes webový prohlížeč sdílet jeho obrazovku, ovládat a archivovat naměřená data.

Pokud Vás osciloskop zaujal, kontaktujte nás a rádi Vám ho předvedeme u Vás na pracovišti.

Nekupujte zajíce v pytli...

 

Víte, že k vybraným přístrojům z této kategorie nabízíme ukázku zdarma?

Stačí nás kontaktovat a domluvit si schůzku.

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.

      Looking for reseller ?

Are you looking for
a sales partner?

More info