Analyzátor reziduálních plynů Stanford research systems RGA 100/200/300

teaser
Analyzátor reziduálních plynů (hmotnostní spektrometry) RGA100, RGA200 a RGA300 nabízí detailní plynovou analýzu vakuových systémů za poloviční cenu než srovnatelné přístroje. Systém je kompletní s kvadrupólovou sondou, elektronickou řídící jednotkou (ECU) a s real-time Windows softwarem. Parametry: rozlišení lepší než 1 amu, 6 dekád dynamického rozsahu, 5 × 10−14 Torr detekční limit, RGA Windows & LabVIEW software, RS-232 rozhraní.
Cenové rozpětí 100 000 – 249 000 Kč bez DPH

Analyzátor reziduálních plynů RGA100, RGA200 a RGA300 nabízí detailní plynovou analýzu vakuových systémů za poloviční cenu než srovnatelné přístroje. Systém je kompletní s kvadrupólovou sondou, elektronickou řídící jednotkou (ECU) a s real-time Windows softwarem, který slouží k analýze dat a k řízení sondy.

 

Provedení odolné sondy

Sonda je tvořena ionizérem, kvadrupolním hmotnostním filtrem a detektorem. Jednoduchý design a malý počet částí přístroje minimalizují odplyňování a snižují možnost zanesení nečistot do vakuového systému. Montáž Sestava je odolná a připojuje se na standardní 2,75" Conflat® příruby. Je uzavřena v trubce z nerezové oceli s vyjímkou ionizéru, který potřebuje právě 2,5" ve vakuovém systému - to je standard pro iontové vývěvy. Sonda byla navržena jako samozarovnávací, takže může být velmi jednoduše znovu namontována po vyčištění.

Elektronická řídící jednotka

Elektronická řídící jednotka (ECU) obsahuje veškerou potřebnou elektroniku pro pro řízení hlavy RGA. Je napájena buď z externího zdroje +24 VDC (2,5 A) nebo z volitelného zabudovaného napájecího modulu, který se zasune do AC vývodu. LED indikátory nabízejí okamžitý přehled činosti elektronové násobičky, vlákna, elektronických systémů a sondy. EUC může být jednoduše vyjmuta ze sondy v případě zvýšení teploty.

 

Jedinečný design vlákna

Pro elektronovou emisi je použito dvojité thorium-iridiové (ThO2/Ir) vlákno s dlouhou životností. Dvojité ThO2/Ir vlákno vydrží mnohem déle, než jednoduché, což zvyšuje čas nutný k výměně. Oproti jiným typům může u SRS vlákno vyměnit uživatel za několik minut

 

RGA Windows Software

Systémy RGA podporují real-time Windows aplikaci na PC. Intuitivní grafické uživatelské rozhraní umožňují rychlou a jednoduchou práci s naměřenými hodnotami. Program je plně interaktivní a dává uživateli kontrolu nad grafickým displejem. Obrazovky mohou být rozděleny pro duální operace, měřítka mohou být nastavena na lineární nebo logaritmická a data mohou být umístěna v měřítku manuálně, nebo automaticky. Data jsou zaznamenána a zobrazena buď v reálněm čase, nebo pro zvolený časový úsek pro dlouhodobé monitorování a datalogging. Software umožňuje volbu jednotek (Torr, mbar, Pa a A), programovatelné audio a vizuální alarmy a obsáhlou online nápovědu.

 

Parametry

  • 100, 200 a 300 amu systémy
  • Rozlišení lepší než 1 amu
  • 6 dekád dynamického rozsahu
  • Detekční limit 5 × 10−14 Torr
  • RGA Windows a LabVIEW software
  • Jednoduše vyměnitelná elektronová násobička a vlákno
  • Rozhraní RS-232

tri@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.