Modulární zátěžový generátor/analyzátor Spirent TestCenter

Spirent TestCenter N11U
Spirent Promise Assured

Spirent TestCenter je variabilní platforma určená k funkčnímu a výkonovému testování na vrstvách L2-L7 a to zejména v prostředí Ethernet/IP a konvergovaných sítí. Jedná se o zátěžový generátor/analyzátor schopný generovat plnou linkovou rychlost s následnou analýzou provozu na vrstvách L2-L7.

Připojené soubory

Pro více informací nás kontaktujte

Spirent TestCenter je velmi flexibilní a škálovatelná měřicí platforma, která umožňuje uživatelům konfigurovat a realizovat testovací scénáře bez ohledu na to, zda se jedná o linkovou nebo aplikační vrstvu síťového modelu. TestCenter představuje vedoucí produkt v rámci portfolia firmy Spirent. Využívá kombinace unikátní technologie Hypermetrics a nově i Hypermetrics next s moderními přístupy k řízení výkonných hardwarových komponent a multiprocesorové architektury, což umožňuje i u velmi komplexních zadání dosahovat vysokých datových rychlostí při nesníženém komfortu ovládání

Řešení TestCenter je založeno na univerzálním chassis osazeném výkonnými testovacími moduly a volitelnou škálou softwarových komponent pro dosažení žádané funkcionality a hustoty portů. TestCenter je cenným nástrojem pro poskytovatele služeb, výrobce síťových zařízení a operátory v případech, kdy je nutné velmi přesně otestovat výkon a chování síťových zařízení, služeb nebo celých systémů, a to ve fázi vývoje, při ověřování kvality nebo přímo v rámci výrobního prostředí.

 

Hlavní vlastnosti:

 • podpora transportní technologie Ethernet
 • generování a analýza na datových rychlostech od 10Mbit/s až do 100Gbit/s
 • možnost emulace uživatelů a generování provozu na 802.11 a/b/g/n/ac (Wi-Fi)
 • precizní generování provozu a zpětná analýza
 • plná linková rychlost na každém z portů na vrstvách L2-L3
 • časové rozlišení 2,5ns
 • rezervace portů pro současnou práci mnoha uživatelů
 • integrované nástroje pro testování na základě mezinárodních standardů (RFC 2544, RFC 2889, RFC 3918)
 • umožňuje detailní nastavení parametrů generované zátěže
 • zobrazení aktuálních výsledků daného měření v reálném čase
 • integrované nástroje pro zachycení a dekódování dat
 • snadno použitelné nástroje pro automatizaci testování
 • po skončení měření možnost vytvořit měřicí zprávu
 • podpora testování na L2-L7

TestCenter chassis:

 • 4U chassis pro osazení 2 moduly
 • N11U chassis pro osazení 12 moduly

 

 

Všechny typy modulů si můžete prohlédnout zde: Moduly do Spirent TestCenter chassis

Instruktážní video z GUI Spirent TestCenter si můžete prohlédnout zde: Instruktážní video

Testování switchů a Ethernet/Metro routerů

Zařízení TestCenter poskytuje všechny nezbytné prostředky pro testování síťové infrastruktury - vysokou hustotu portů, generování velkých objemů dat rozložených do tisíců uživatelsky nastavených toků, podporu parametrů QoS, VLAN tags, MPLS labels, přítomnost testovacích postupů implementovaných dle doporučení RFC, zobrazení výsledků v reálném čase a možnost zachytávat provoz pro zpětnou analýzu. Pro testování správné funkčnosti routerů jsou k dispozici SW balíčky umožňující na portech přístroje Spirent TestCenter emulovat žádané množství routerů se zvoleným protokolem, které s testovanými routery budou navazovat předepsaným způsobem spojení, provádět update routovacích tabulek a následně i přenášet datový provoz.

Testování širokopásmového přístupu, pátěřních sítí a IPTV infrastruktury

Testování spolehlivosti, kapacity a propustnosti páteřní a přístupové infrastruktury typu LER, LSR, B-RAS, DSLAM atd. Spirent TestCenter simuluje velké množství uživatelů požadujících přístup k broadband (Triple Play) službám přes testovaná zařízení. Typickými protokoly jsou PPPoX, DUCL, VLAN, MPLS, L2TP, IGMP, přičemž jsou nejčastěji vyhodnocovány parametry jako celkový počet otevřených spojení, počet nových spojení, QoS, QoE. V případě testování IPTV dále specifické parametry typu join/leave latency, zapping time, channel overlap apod.

Carrier Ethernet

V rámci této technologie jsou kladeny vysoké požadavky na spolehlivost datového přenosu, často je vyžadováno dodržení velmi přísných QoS parametrů. Spirent TestCenter poskytuje měření zpoždění a jitter s rozlišením v řádu ns, současně je integrována podpora protokolů spanning tree, techniky řízení provozu RSVP-TE, VPN, VPLS apod.

Testování v prostředí datových center

Testování přenosu Fibre Channel přes Ethernet pro rychlosti do 10Gbit/s a testování serverů s ohledem na jejich výkonnost a bezpečnost.

Další přístroje této kategorie

Jazykové verze

cz / en / sk

Jsme certifikováni dle ISO 9001:2016

Uživatelská sekce

Přihlásit se / Registrace