Signální generátor Spirent GSS6300 a GNSS simulátor GSS6300M

GSS6300M with tablet
Spirent Promise Assured

Signální generátor Spirent GSS6300 je jednokanálový GNSS (GPS,GLONASS,Galileo, Bei-Dou atd.) generátor. Simulátor GSS6300M je více-kanálový GNSS simulátor. Oba pracují pouze ve frekvenčním pásmu L1 (E1,B1) signálů.

Třídící parametry

  • Typ přístroje: GNSS simulátor

Připojené soubory

Pro více informací nás kontaktujte

Obě zařízení jsou vhodná zejména do výroby nebo tam, kde je potřeba provést jednoduché testy jako je např. měření nosná/šum (C/N), určit čas do první fixace pozice (Time To First Fix - TTFF) při cold, warm nebo hot startu přijímače, změřit citlivost (sensitivity) přijímače a další.

 

Signální generátor Spirent GSS6300

Jednokanálový generátor vhodný na velmi jednoduché testy citlivosti přijímačů a měření C/N. Dle zakoupených licencí umožňuje emulovat signály GPS/SBAS/QZSS L1 C/A, GLONASS L1 C/A, BeiDou-2 B1 a Galileo E1. Lze nastavovat parametry jako jsou úroveň signálu, PRN, Doppler a další. Zařízení je možno ovládat pomocí IEEE-488, USB nebo RS-232 a integrovat je tak do komplexního testovacího systému. Pro real-time ovládání simulátoru z externího PC je dodávána aplikace SimCHAN. Generátor je možno časově synchronizovat pomocí 1PPS nebo frekvenčního vstupu/výstupu.

 

 

Simulátor Spirent GSS6300M

Čtyř nebo osmi-kanálový GNSS simulátor s integrovaným Windows PC s předinstalovanou aplikací SimCHAN. Pomocí simulátoru lze provádět testy jako jsou určení čas do první fixace pozice (TTFF), citlivost přijímače, měření reakvizičního času a řadu dalších. Umožňuje emulaci GPS/SBAS/QZSS L1 C/A, GLONASS L1 C/A, BeiDou-2 B1 a Galileo E1, tedy např. (8x GPS L1, 8x Galileo E1 a podobně dle zakoupených licencí. Zařízení je možno ovládat díky integrovanému PC přímo pomocí klávesnice a myši, pomocí vzdálené plochy či VNC, pomocí tabletu přes WiFi nebo lze využít spojení přes IEEE-488, USB, Ethernet nebo RS-232 a integrovat tak simulátor do komplexního testovacího systému.

Ovládací SW SimCHAN lze zakoupit v základní verzi nebo v tzv. rozšiřujícím (enhancement) balíčku. Základní balíček umožňuje simulovat statickou pozici objektu, nastavit datum a čas simulace, ovlivňovat typ simulovaných konstelací, úroveň signálu, simulovat přechodnou sekundu a další, Rozšiřující balíček umožňuje navíc simulovat pohybující se objekt na základě Google maps, testování dle předdefinovaných trajektorií dle 3GPP TS 25.171. Také je možno namodelovat charakteristiku přijímací antény (antenna patern) a simulovat vlivy prostředí, včetně ionosférických či troposférických korekcí.

 

Další přístroje této kategorie

Jazykové verze

cz / en / sk

Jsme certifikováni dle ISO 9001:2016

Uživatelská sekce

Přihlásit se / Registrace