Optická závora Stanford research systems SR540

SR540
Stanford Research System

SR 540 je přístroj pro přerušování optického svazku v nastavené frekvenci. Využijete ho při jednoduchých, dvou-svazkových a intermodulačních experimentech.

Připojené soubory

Pro více informací nás kontaktujte

SR540 má 4 místný displej pro zobrazení frekvence, přední panel pro nastavení frekvence, napěťové řízení frekvence a dva referenční výstupy s možností zvolení provozního módu. Jsou poskytovány dva přerušovací kotouče: 5/6 pro frekvence do 400 Hz a 25/30 pro frekvence do 3.7 kHz.


Aplikace přístroje:

- Jedno-svazkové experimenty
V těchto aplikacích je přerušován jeden optický svazek vnějším „řádkem" lopatek a je použit referenční výstup z pravého BNC konektoru pro uzamknutí lock-in zesilovače pro přerušovací frekvenci. Druhý vnitřní „řádek" slotů může být také využit, v tomto případě bude levý BNC konektor referenčním výstupem.

- Dvou-svazkové experimenty
V tomto případě je výstup z jednoho zdroje rozdělen na 2 různé frekvence dvěmi „řádky" přerušovacích lopatek. Jeden paprsek prochází přes experiment, zatímco druhý je použit jako referenční paprsek. Paprsky jsou kombinovány a odeslány do stejného detektoru. Dva zesilovače jsou použity pro detekci signálů o ƒinner a ƒouter, podle nichž se mění intenzita zdroje.

Související fotografie

SR540b SR540c SR540d

Další přístroje této kategorie

Jazykové verze

cz / en / sk

Jsme certifikováni dle ISO 9001:2016

Uživatelská sekce

Přihlásit se / Registrace