Zátěžový generátor/analyzátor pro vrstvy L4-L7 Spirent Avalanche Commander

TestCenter C100
Spirent Promise Assured

Ucelené řešení pro precizní zátěžové testování síťové infrastruktury na aplikačních vrstvách L4-L7 . Avalanche Commander umožňuje detailní simulaci chování až milionů uživatelů a současně i velkého množství aplikačních serverů. Pomocí jednoho měřicího přístroje tedy lze vytvořit kompletní testovací prostředí.

Připojené soubory

Pro více informací nás kontaktujte

Jelikož efektivně fungující síť je jednou z podmínek úspěchu, je ve vlastním zájmu společností zajistit stálou výkonnost svých podnikových sítí i při stále se zvětšujícím počtu uživatelů a objemu zátěže. To je možné pouze na základě průběžné analýzy zátěže, neustálým ověřováním parametrů a kapacity serverů, routerů a dalšího síťového vybavení. Testování vyrovnavačů zátěže, firewallů nebo databázových serverů se může ukázat jako nutnost při snaze lokalizovat úzká místa v sítí a napomoci k jejich úspěšnému odstranění.

Pro tyto případy příchází firma Spirent Communications s unikátním řešením Avalanche Coomander, dovolujícím souběžně na svých portech simulovat jak provoz ze strany uživatelů, tak i modelovat prostředí serverů, a tím velice rychle prověřit parametry testovaného zařízení (DUT/SUT).

Z jednoho nebo více portů ovládaných pomocí příjemného uživatelského prostředí je možno generovat velké objemy hlasové (VoIP), video (unicast a multicast streaming, VoD) i datové zátěže. Podporovány jsou protokoly IPv4 a IPv6, HTTP, HTTPS, FTP, VoIP/SIP, RTSP/RTP, RTMP, SMTP/POP3/MAP4, DNS, Telnet, PPPoX, 802.1Q VLAN tagging, Q-in-Q tagging, NAC, IPSEC, RADIUS a další. Avalanche také umožňuje generovat velké objemy různých DDoS útoků, případně dalších bezpečnostních hrozeb.

Díky rezervací portů je umožněno více uživatelům pracovat současně s jednou HW platformou.

Avalanche concept
Testovací zátěž je nastavitelná tak, aby její objem i obsah přesně odpovídal požadavkům zadání, v rámci jednoho testování je možno simulovat různé skupiny uživatelů vytvářející charakteristickou zátěž, vysílající tisíce požadavků na spojení nebo realizující stahování multimediálních dat. Systém Avalanche Commander nabízí nástroje pro testování specifických webových systémů vyžadujících speciální formy přístupu a autentikace.

Součástí je profesionální nástroj pro vytváření detailních reportů, kdy již během testování jsou k dispozici relevantní statistiky indikující aktuální stav testovaných aplikací nebo zařízení. Na závěr je vygenerována kompletní zpráva exportovatelná do běžně použitelných formátů.

Mezi další aplikace patří:

 • testování aplikací z hlediska chyb a poruch serverů load balancerů, firewallů a switchů
 • testování infrastruktury z hlediska vzniku chybových situací (click away, packet loss, TCP/IP stack error)
 • testování služeb z hlediska uspokojení požadavků uživatelů (FTP, email, video on-line, atd.)
 • testování web switchů a load balancerů - lokalizace přetížených entit sítě a rozložení zátěže
 • testování síťových bufferů - cache

 

V současné době je nabízena hardwarová platforma Spirent TestCenter C100-S3-MP:

 • velice výkonný model s různou hustotou portů na rozhraních 1Gig, 10Gig a 100Gig Ethernet (až 16x 1GigE portů nebo až 8x 10 GigE SFP+ portů v jednom šasi, případně různé kombinace. Také lze použít variantu s 2x 100G CFP2 porty)
 • simulace až 150 000 000 trvalých spojení
 • generování až 4 000 000 HTTP nových požadavků za sekundu
 • generace až 300 000 požadavků pro vytvoření media streamů za sekundu
 • sestavení až 450 000 současných IPSec tunelů
 • 3U 19" rack šasi

Instrukážní video můžete shlédnout po kliknutí zde: Avalanche commander introduction

 

Související fotografie

Avalanche_commander_GUI

Další přístroje této kategorie

Jazykové verze

cz / en / sk

Jsme certifikováni dle ISO 9001:2016

Uživatelská sekce

Přihlásit se / Registrace