Simulátory satelitních navigačních signálu od firmy Orolia jsou schopny simulovat konstelace GPS, GLONASS, Galileo a BeiDou. Výhodou simulátorů je, že umožňují ovládání přímo pomocí tlačítek na předním panelu.

Orientační cenová hladina 250 000 – 499 000 Kč bez DPH *
*Cena základního modelu se nachází v tomto rozpětí

Nemáte žádnou poptávku!

Potřebujete poradit s výběrem produktu?


Firma Spectracom nabízí širokou škálu simulátorů, které jsou využívány převážně ve výrobních odděleních společností zaměřených na oblast telekomunikací, letectví, automobilového průmyslu, vesmírných programů apod.

Samotné simulátory se liší zejména maximálním počet simulovaných kanálů, simulovanými konstelacemi, simulovaným typem signálů a rozšiřujícími funkcemi. Maximální počet kanálů se pohybuje od 1 až po 64 nebo je možno synchronizovat více jednotek a dosáhnout tak větších počtů kanálů. Simulovat lze konstelace GPS, GLONASS, Galileo a BeiDou včetně SBAS simulací jako jsou WAAS (Sev. Amerika), EGNOS (Evropa), GAGAN (Indie), MSAS (Japonsko). Samotné simulátory je možné ovládat přes webový prohlížeč, Ethernet, USB, GPIB, RS-232 anebo pomocí tlačítek přímo z předního panelu.

Některá rozšíření simulátorů lze provést pouze upgrade FW (přidání konstelací GLONASS, Galileo, A-GNSS option, rozšíření z GSG-51 na 8 kanálový simulátor atd.). Rozšíření spojená zejména s přidáním možnosti současného generování další frekvence vyžadují upgrade HW, který je nutno provést přímo u výrobce. Pro více informací nás prosím kontaktujte.

Základní porovnání jednotlivých simulátorů:

Model GSG-6 série GSG-5 série GSG-51
Počet kanálů 32, 48, 64 4, 8, 16 1
Konstelace GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou
Frekvence L1, L2, P-code, pseudo P(Y), L2C, L5, E1, E5, E6, B1 L1, E1, B1 L1
Power -65 to -160 dBm, rozlišení 0,1 dBm do -150 dBm a 0,3 dBm do -160 dBm s přestností +/- 1,0 dBm
Rozhraní GPIB, USB, Ethernet, SCPI příkazy, webové GUI, PC software
Časové vlastnosti Vysoce stabilní OCXO interní oscilátor, 10 MHz vstup/výstup, 1PPS výstup, externí trigger
Dynamické trajektorie Ano Ano Ne
SBAS simulace Ano Ano Ne
Bílý šum Ano Ano Ne
Multi-path simulace Ano Ano Ne
Simulace interferencí Ano Ano Ne
GSG StudioView SW Jedna licence dodávána se simulátorem, další licence možno dokoupit Ne
Rozměry / Váha

Šířka x Výška x Hloubka: 210 x 90 x 395

Váha: 2,7 Kg

 

GSG StudioView

Tento software nabízí snadný způsob, jak vytvářet, upravovat a zálohovat složité scénáře pro Spectracom GSG multi-kanálové GNSS simulátory. Klíčovým rysem GSG StudioView je schopnost vytvářet a upravovat simulaci pohybujícího se přijímače. Lze snadno vytvářet vizuální trajektorie pomocí Google Maps nebo importovat scénáře od jiných softwarových aplikací a zařízení, jako jsou například Google Earth. Tato aplikace také slouží pro interakci s dalšími rozšířeními jako jsou např. A-GNSS option pro testování asisotvané GPS a další.

Volitelná rozšíření:

Real-time Scenario Generator- kompatibilní se simulátory GSG-5 série (min. 16 kanálů) a GSG-6 série

Umožnuje kontrolu a simulaci pohybu objektu pomocí tzv. 6DOF (Six degrees of freedom). Díky této funkcionalitě je možno ovlivňovat výkon satelitů, pozici a pohyb objektu včetně simulace signálů ze zařízení jako je např. akcelerometr, gyroskop, odometr, kompas a další. Využití této funkce může být například při testování hybridních GNSS+INS přijímačů.

Record and Playback - kompatibilní se simulátory GSG-5 série a GSG-6 série

Jedná se o záznam reálné situace na "obloze", aktuálně viditelné GPS satelity, atd. Nejedná se ovšem o RF záznam! Využívá se GPS přijímače, pomocí kterého se data streamují do PC na kterém běží záznamový SW.

Postup záznamu a přehrávání:

Připojení GPS přijímače k anténě a do PC. Na PC běží SW, který zaznamenává potřebná data. Provede se požadovaný záznam např. projížďka autem po městě. Poté se připojí PC do simulátoru, v této fázi je také možnost editace nahraného scénáře. Jako poslední se připoji simulátor k testovanému přijímači a spustí se přehrávání zaznamenaného, případně i editovaného scénáře.

A-GNSS rozšíření - kompatibilní s jakýmkoliv simulátorem série GSG-6 - zatím pouze pro GPS

Rozšíření A-GNSS umožňuje integraci samotného simulátoru do A-GNSS testovacího systému. Existují dvě možnosti použití. První možností je, že GSG StudioView SW přijímá data z 3GPP LTE testeru a konvertuje je do formátu (RINEX). Na základě těchto dat, almanachů, trajektorie a souboru událostí poté GPS simulátor generuje příslušné RF signály, které odpovídají asistenčním datům distribuovaným do samotného testovaného zařízení - DUT. Druhou možností je, že StudioView SW funguje jako zdroj dat a generuje YUMA a RINEX soubory. Tyto data jsou odesílána do testovaného zařízení jako asistenční data a také do GNSS simulátoru, který na jejich základě opět generuje příslušný RF signál.

RTK-DGNSS rozšíření - kompatibilní s jakýmkoliv simulátorem série GSG-6

Toto rozšíření umožnuje streaming RTCM korekčních dat pro RTK/DGNSS přijímače. Korekční data jsou poskytována real-time ve formátu RTCM 3.x. Samotná distribuce dat k přijímači je prováděna přes externí vlastní uživatelský aplikační SW. Data mohou být distribuována přímo k GNSS přijímači nebo do NTRIP 2.0 Server/Castor, RTCM data lze poté přenášet z NTRIP Caster do jednoho nebo více NTRIP klientů vestavěných nebo připojených k DGNSS RTK přijímačům. Tato funkce lze také kombinovat s Real-Time Scenario Generation rozšířením, např. pro testy zařízení řízené HIL (Hardware-in-the-loop), real-time uživatel atd.

 

tri@trinstruments.cz

+420 541 633 670

Kontakt

TR instruments spol. s r.o.

      Looking for reseller ?

Are you looking for
a sales partner?

More info