Zdroj přesné pozice a času Spectracom Geo-PNT

Geo-PNT
Spectracom

Spectracom Geo-PNT v sobě kombinuje zdroj přesné pozice a také zdroj přesného času. Pro dosažení požadovaných přeností využívá signálů GPS v kombinaci s inerčními čidly a vnitřním oscilátorem.

Připojené soubory

Pro více informací nás kontaktujte

Geo-PNT je efektivní řešení pro aplikace, které vyžadují přesné navigační údaje a také přesnou referenci času. Geo-PNT využívá pro určení přesné polohy (v řádu cm) kombinaci signálů GPS a řadu inerčních čidel (IMU) jako je například akcelerometr, gyroskop a další. Pro dosažení časové přesnosti je používán oscilátor OCXO nebo případně tzv. atomové "čipové" hodiny (Chip Scale Atomic Clock - CSAC). Díky této kombinaci je zajištěna přesnost pozice a času i při výpadku GPS signálu.

Naměřená poziční data jsou interně logována a poté přenášena pomocí sériového rozhraní nebo přes LAN. Časové a frekvenční signály jsou k dispozici pomocí výstupů 1PPS, 10MHz, NMEA time-fo-day zprávy a nemodulovaného IRIG B časového kódu. Je také možné založení NTP serveru pro přenos přesného času přes IP síť.

Zařízení Geo-PNT je k dispozici v celé řadě variant o různých typech GPS přijímačů a IMU jednotek . GPS přijímače mohou umožňovat příjem GPS L1 nebo L1+L2 frekvencí, také lze využít RTK (Real Time Kinematic) případně přijímače vybaveného SAASM (Selective Availability Anti-spoofing Module), pro který je nutné získat speciální povolení. IMU jednotka může být buď integrovaná v zařízení nebo lze použít externí IMU, které nabízí lepší parametry.

Aplikace pro které lze Geo-PNT využít jsou např. inteligentní doprava, řízení/ovládání zařízení, námořní a letecká navigace, UAV navigace, řízení robotů, mobilní rádia, námořní bóje, mobilní radary, sonary, letecké testy, a mnoho a mnoho dalších. Zařízení je malých rozměrů a je tak možné jej integrovat do vlastního řešení či systému. Splňuje specifikaci MIL-STD-810G pro ztížené podmínky - odolnost proti vibracím a šokům.

Vlastnosti:

  • GPS příjímač - L1, L1+L2, možnost použití RTK, pro speciální aplikace SAASM
  • interní či externí IMU jednotky - např. M-G352, KVH 1750, Honeywell HG1900 a řada dalších
  • časové a frekvenční výstupy - 1PPS, 10MHz, NMEA Time-of-day zprávy, nemodulovaný IRIG B časový kód a možnost založení NTP serveru
  • možnost záznamu GPS a IMU dat pro pozdější zpracování
  • rozměry přístroje (V x Š x H ) : 50 x 120 x 100 mm
  • váha pouhých 0,75 kg
  • napájení 10-30 VDC, spotřeba 9-13 W typ

 

Krátké instruktážní video o Geo-PNT si můžete prohlédnout přes link níže:

Video o Geo-PNT

 

Jazykové verze

cz / en / sk

Jsme certifikováni dle ISO 9001:2016

Uživatelská sekce

Přihlásit se / Registrace