Distribuční zesilovač Pendulum DA-36

Spectracom_DA-36
Pendulum

Distribuční zesilovač Pendulum DA-36 je určen k rozvodu signálu časové reference. Je navrhován pro point-to-point nebo point-to-multipoint distribuci, například z jedné místnosti do druhé. Obsahuje 2 vstupy (1x optický, 1x BNC), 5 výstupů (1x optický, 4x BNC). Vhodný k cesiovým, rubidiovým, GPS nebo OCXO frekvenčním normálům.

Třídící parametry

  • Typ: Distribuční zesilovač

Připojené soubory

  • DA-35 a DA-36 (339 kB) - Distribuční zesilovače Pendulum - Datasheet

Pro více informací nás kontaktujte

Distribuční zesilovač DA-36 řeší problém distribuce signálu frekvenčního standardu z frekvenčního normálu do jednoho nebo několika dalších míst. Nabízí distribuci přes optický kabel bebo koaxiální kabel, s minimálním jitterem a je navrhován pro kmitočty od 200kHz do 16 MHz, standardně však na sinusový signál 10 MHz. Distribuce je čistě analogová, bez použití PLL smyčky nebo podobných obvodů, který mohou zanést jitter. Signál je rekonstruován s pomocí úzkopásmového filtru s velkým činitelem jakosti, což výrazně potlačuje šum a zkreslení. Tento zesilovač je navržen pro použití s různými kmitočtovými normály, jako jsou například cesiový normál, rubidiový, GPS, nebo normál s vyhřívaným krystalem (OCXO). Po dobu, kdy je přítomen platný signál na vstupu, má prioritu signál z optické reference a ten je distribuován. Pokud tento signál z jakéhokliv důvodu selže, situaci přebírá elektrický vstup a signál z něj je automaticky distribuován na výstupech.

Parametry:

  • 2 vstupy (1x optický, 1x koaxiální BNC)
  • 5 výstupů (1x optický, 4x koaxiální BNC)
  • Frekvenční rozsah 200 kHz až 16 MHz (běžně 10 MHz)
  • Vhodný pro většinu kmitočtových standardů
  • Vstupní napětí 200 mVrms až 2Vrms (sinus)

Výhody použití optického kabelu
Použitím optického kabelu jako přenosového média je vytvořena izolace mezi vysílacím a přijímacím přístrojem, což zcela eliminuje zemní proudové smyčky, které jsou častým problémem koaxiálních distribučních systémů. Optické kabely jsou také necitlivé vůči přeslechům a elektrostatickým výbojům a nezvyšují šum nebo interference tak jako dlouhá koaxiální vedení. Optické kabely se snadno instalují díky jejich malým rozměrům a ohebné strukltuře.

Možná zapojení DA-36

Jednocestné zapojení typu bod-bod (point-to-point)

point-to-point


Jednocestné zapojení se zálohou typu bod-bod (point-to-point)

point-to-poitn-backup


Vícecestní zapojení typu bod-více bodů (point-to-multipoint)

point-to-multipoint

Související fotografie

pendulum1

Další přístroje této kategorie

Jazykové verze

cz / en / sk

Jsme certifikováni dle ISO 9001:2016

Uživatelská sekce

Přihlásit se / Registrace