Certifikační tester metalické a optické kabeláže Ideal LanTEK III a FiberTEK III

LanTEKIII_pair_lit_screens
Ideal Networks

Řada LanTEK III a FiberTEK III slouží pro certifikační testy koaxiální, metalické a optické LAN kabeláže.

Třídící parametry

  • Typ testeru: Certifikační
  • Typ rozhraní: Metalické a optické

Připojené soubory

Pro více informací nás kontaktujte

Přístroj LanTEK III od firmy Ideal Industries slouží pro certifikační testy koaxiálních kabelů a kroucených dvoulinek. Nabízeny jsou 2 modely s různým frekvenčním rozsahem do 500MHz a 1000MHz. Dokoupit je možno celou řadu adaptérů pro testování koaxiální kabeláže, či metalické kroucené dvojlinky a to kategorei CAT 5e, 6, 6A, 7 a 7A. Přístroje LanTEK III je možno rozšířit o moduly FiberTEK III, které slouží pro certifikační měření na optických kabelech.

Hlavní zařízení je vybaveno displejem, vyniká velkou výdrží baterií a je možno do něj uložit až 1700 měření (CAT 6), případně tato měření pomocí USB WiFi klíčenky odeslat do chytrého telefonu (Android, Apple). K přístroji je dodáván obslužný SW pro správu a export reportů v různých provedeních a výstupních formátech.

 

  • dva modely LanTEK III:

  1. LanTEK III - 500 MHz, TIA/EIA Category 6A/ ISO Class EA - R161001
  2. LanTEK III - 1000 MHz, TIA/EIA Category 7/ ISO Class EA - R161002

 

  • nabídka adaptérů pro koaxiální a metalické kabely:
  1. Permanent Link-Adapter -R161051- pro testování kategorie 6A, patch kabel je přímo součástí adaptéru, vyměnitelné koncovky RJ-45 konektoru
  2. Cat. 5e/6 RJ45 Channel Adapter - R161052
  3. Cat. 6a RJ45 Channel-Adapter - R161053
  4. Cat. 7A GG45 Universal Adapter - R161056
  5. Cat. 7A EC7 Universal Adapter - R161055
  6. Cat. 7A TERA Universal Adapter - R161054
  7. COAX Adapter - R161057

 

  • nabídka adaptérů pro optické kabely - FiberTEK III:
  1. FiberTEK® III-Multimode LED Kit - R164005
  2. FiberTEK® III-Single-Mode Laser Kit - R164006
  3. FiberTEK® III-Multimode LED & Single-Mode Laser Kit - R164007

 

Vlastnosti LanTEK III:

  • testování dle ISO/TIA/IEEE standardů
  • funkce wiremap, TDX (Time Domain Crosstalk), TDRL (Time Domain Return Loss), DC loop resistance length, NEXT (Near End Cross Talk), capacitance, insertion loss (formerly attenuation), ACR-N (formerly ACR), return loss, average impedance, propagation delay, delay skew, power sum NEXT (Near End Cross Talk), power sum ACR-N (formerly power sum ACR), ACR-F (formerly ELFEXT), power sum ACR-F (formerly power sum ELFEXT)
  • typy testovaných kabelů: UTP/SCTP/FTP CAT 3/5E/6A/7/7A (100 Ω); Coax (50/75 Ω)
  • měření délky od 0 - 605m, přesnost ± (3% +1m), rozlišení 0.1m
  • měření zpoždění 0 - 8000ns, přesnost ± (3% +1ns), rozlišení 1 ns/0.1m
  • průměrná impedance 35 - 180, přesnost ± (3% +1 ), rozlišení 0.1
  • měření kapacity (bulk) 0 - 100nF, přesnost ± (2% + 20pF), rozlišení 1pF nebo 3 digity
  • měření kapacity 0 - 333pF/m, přesnost ± (2% + 1pF), rozlišení 0,1pF
  • funkce tónového generátoru pro vyhledávání kabelů
  • velká paměť pro ukládání výsledků - více než 1 700 záznamů pro Cat.6 včetně grafů
  • přenos záznamů do PC přes USB flash disk nebo do mobilního zařízení (Android, Apple) přes USB WiFi klíčenku
  • SW Ideal DataCenter slouží pro zpracování naměřených výsledků. Možnost volitelného zobrazení chtěných informací. Vytváření více druhů reportů - detail, brief, single... včetně exportu ve formátech XML, CSV nebo PDF
  • SW Ideal AnyWARE - pomocí USB WiFi klíčenky je možno přenášet reporty. data do mobilního zařízení (Android, Apple) s nainstalovaným SW Ideal AnyWARE. Poté je možno je odeslat emailem, cloudovou službou, dropboxem a dalšími uživatelům, kteří disponují SW Ideal DataCenter pro analýzu. Samotný SW AnyWARE slouží pouze pro přenos dat ne pro jejich zobrazování a analýzu v mobilním zařízení
  • až 18 hodinová výdrž baterie
  • rozměry hlavního i vzdáleného přístroje (V x Š x H ) : 254 x 127 x 53 mm
  • váha přístroje 1.18 kg, váha remote jednotky 1.12 kg

Vlastnosti FiberTEK III:

  • testování na singlemode (1310 a 1550nm) a multimode vlnových délkách (850 a 1300nm) - Tier 1 certifikace dle ISO 11801 a TIA 568-C standardů
  • měření útlumu dB
  • měření délky optického kabelu - multimode 0 - 7500m, singlemode 0 - 20 000m, přesnost ± 1,5m ± 2% z měřené délky, minimum 2m
  • zdroj červeného světla
  • rozsah měření výkonu 0 až -55dBm (850nm), 0 až -60dBm (1300/1310 a 1550nm), přesnost ± 0,25 dB na -20dBm
  • typ detektoru InGaAs
  • výměnné adaptéry - SC, FC, ST, LC a 2,5mm univerzální

 

Krátké instruktážní video si můžete prohlédnout po kliknutí zde: Instruktážní video LanTEK III

 

Související fotografie

LanTEKIII_kit_R161003_R161004 FiberTek3_Kit-MM-SM

Další přístroje této kategorie

Jazykové verze

cz / en / sk

Jsme certifikováni dle ISO 9001:2016

Uživatelská sekce

Přihlásit se / Registrace