Audio analyzátor Stanford Research Systems SR1

SR1
Stanford Research System

SR1 je 200 kHz dual-domain audio analyzátor, ≤-112 dB THD+N, ≤-118 dBu šum analog. analyzátor, ±0.008 dB zvlnění, nízné přeslechy, ≤600 ps jitter

Připojené soubory

Pro více informací nás kontaktujte

 

 • ≤-112 dB THD+N (analogový systém 1 kHz, 20 kHz BW)
 • 200 kHz (signální generátor & měření zahrnující FFT)
 • ≤-118 dBu analogový analyzátor šumu ( 20 kHz BW)
 • ±0.008 dB zvlnění (analogový systém, 20 Hz to 20 kHz)
 • Nízké přeslechy ( ≤-140 dB analogové vstupy)
 • ≤600 ps jitter (50 Hz to 100 kHz)
 • Dual-Channel FFTs


SR1 Dual-Domain Audio Analyzátor je samostatný přístroj, který poskytuje nejmodernější výkon při nejrůznějších audio měřeních. S univerzálním vysoce výkonným generátorem, řadou analyzátorů, které působí symetricky v obou analogové a digitální oblasti, a digitální audio měření se vzorkovací frekvencí až 192 kHz, SR1 je tou pravou volbou pro ty nejnáročnější analogové a digitální audio aplikace.

Uživatelské rozhraní

SR1 používá integrovaný počítač s operačním systémem Windows XP Embedded, takže ovládání je známé a velmi intuitivní. V závislosti na aplikaci může být SR1 ovládán externí myší a klávesnicí nebo pomocí knoflíku na čelním panelu, klávesnice nebo touchpadu.

Je k dispozici 7 stránek pro uspořádání panelů, grafů a zobrazování hodnot. Nastavení obrazovky, data a konfigurace přístroje lze rychle ukládat na interní pevný disk nebo flash disk připojený k jednomu ze dvou USB konektorů na předním panelu. Volitelný 1024 x 768 XVGA monitor poskytuje lepší rozlišení a umožňuje zobrazení dalších informací.

Zatímco konfigurace panelů u SR1 nabízí maximální flexibilitu při vytváření každého detailu analyzátoru, občas je vhodné, aby měření probíhalo rychle, bez starostí o málo používané parametry. Zde lze využít QuickMeas, který dává uživatelům možnost provést mnoho běžných audio měření, např. úrovně, SNR, frekvenční odezva a Crosstalk po zodpovězení několika jednoduchých otázek týkajících se vstupů a výstupů. Po dokončení měření, jsou výsledky k dispozici v přehledné a snadno srozumitelné zprávě.

Analogový signálový generátor

V srdci SR1 je unikátně flexibilní analogový signálový generátor. Všechny standardní audio křivky jsou k dispozici, včetně sinus, log-swept sine chirp, synchronní burst sinus, šum (bílý, růžový a filtrovaný), standardní testovací intermodulační signály (SMPTE, CCIF, DIM), obdélníkový průběh, libovolné křivky (ASCII a. WAV), rampy a vícetónové křivky. Mnoho z těchto signálů lze v generátoru kombinovat, což umožňuje vytvářet neomezený počet testovacích průběhů.

Ale analogový signálový generátor neobětuje výkon pro flexibilitu. S plochostí ± 0.008 dB (20 Hz až 20 kHz) a zbytkovým THD + N -106 dB (20 Hz až 20 kHz), SR1 má nízké sinusové zkreslení.

Multitone průběhy s až 50 tóny, každý s nastavitelnou frekvencí, amplitudou a fází jsou vypočteny a zatěžovány v reálném čase, aniž byste museli spouštět těžkopádný off-line program pro generování libovolných průběhů tabulky. Praktický FFT Chirp průběh je automaticky synchronizován s FFT analyzátorem umožňuje rychlé FFT měření frekvenční charakteristiky (velikosti a fáze).

Digitální audio-signálový generátor

Stejná flexibilita a výkon se nachází v digitálním audio-signálovém generátoru. Téměř všechny stejné průběhy dostupné v analogovém generátoru jsou k dispozici v digitálním generátoru s přidáním několika speciálních testovacích digitálních průběhů včetně digitálních konstant, walking bits a schodišťových křivek (pro D/A testování).

Vzorkovací kmitočet digitálního audio výstupu lze plynule nastavit od 24 kHz do 216 kHz (jednoduché a dvojité konektory). Plná kontrola nad přenášenými stavovými bity (v profesionálních i uživatelských formátech), uživatelskými bity.

Časová základna

Všechny vzorkovací hodiny jsou z vnitřní časové základny s přesností 5 ppm. Pro nejnáročnější aplikace je volitelně k dispozici rubidium atomová (FS725) časová základna s přesností ± 5 x 10-11 a stárnoucí specifikací méně než 5 ppb/20 let. Kromě toho může být časová synchronizace s externími hodinami, doporučený AES11 signál, nebo standardní video signál.

Analyzátory

Srdcem schopnosti měření SR1 je jeho univerzální sada analyzátorů, která působí symetricky na obou analogových a digitálních audio signálech bez nutnosti dokupovat další rozšíření. Až dva analyzátory lze spustit současně buď analogové nebo digitální vstupy.

Detektor v časové oblasti umí všechny standardní audio měření včetně amplitudy, přeslechů, a THD + N. Plynule nastavitelná šířka pásma a standardních váhovacích filtrů je v ceně.

Single-Channel FFT a Dual-Channel FFT analyzátory nabídnout živé spektrální displeje s plným zoomem a schopností heterodynní. Plném rozlišení analyzátoru lze aplikovat na všechny frekvence až do 1/512th plné měření šířky pásma, což vede k efektivní rozlišení 16 milionů řádků FFT. Více v průměru algoritmy mohou být použity, aby se nízká úroveň signálu.

Dvoukanálový FFT analyzátor nabízí skutečné jednorázové měření frekvenční odezvy pro maximální přesnost. SR1 má také kompletní sadu měření impulsní odezvy, quasi-anechoic frekvenční odezvy a energeticko-časovou křivku. Vzhledem k tomu, že SR1 je pravý dvoukanálový FFT analyzátor, neomezuje se pouze na MLS průběhy, ale lze použít prakticky jakýkoli průběh.

Analyzátor THD dělá frekvenčně selektivní THD měření dvou uživatelsky volitelných sad až 13 harmonických vstupního signálu.

Analyzátor IMD umí standardní audio měření zkreslení, včetně SMPTE, CCIF a DIM. Frekvenční selektivní analýza zaručuje vysokou přesnost měření.

Analyzátor zobrazuje živé histogramy amplitudy vstupního signálu a rozdělení pravděpodobnosti. Mohou být generovány v reálném čase.

Multi-tónový Analyzátor v kombinaci s Multi-tónovým generátorem, lze nakonfigurovat tak, aby probíhalo jednorázové měření různých parametrů, včetně úrovně zvuku, frekvenční rozsah, THD + N, THD celkové zkreslení, šum, přeslechy a IMD.

Digitální audio měřicí rozhraní

SR1 nabízí kompletní sadu měření pro digitální testovací rozhraní. Úroveň nosné a vzorkovací frekvence se měří přímo. Stavové bity jsou plně dekódovány v profesionálním i spotřebitelském formátu, uživatelské bity jsou také zobrazeny. Jitter Analyzátor měří chvění jak v časové tak i ve frekvenční oblasti, včetně plynulého omezení šířky pásma a váhy v obou oblastech. Pro měření ve frekvenční oblasti, je možné zobrazit živé a zoomovatelné heterodynované spektrální zobrazení chvění. Se zbytkovým jitterem o hodnotě jen 600 PS je výkon jitter analyzátoru SR1 bezkonkurenční.

Digitizer

Volitelný 80 MHz přechodný digitizér poskytuje další digitální zvukovou analýzu. Působících na záznam až 2M vzorků, digitizér počítá a zobrazuje časový záznam vstupního signálu a jeho kolísání, vstupní spektrum, jitter spektrum a rozdělení pravděpodobnosti vstupu a jitter amplitudy, stejně jako šířky pulzu.

Automatizace a programování

SR1 nabízí nebývalou flexibilitu pro uživatelské skriptování a vzdálené programování. SR1 má kompletní hierarchický GPIB příkazový set a GPIB příkazy mohou být poslány přes standardní rozhraní IEE-488, RS-232, nebo přes Ethernet TCP / IP sítě (VXI-11). Konečně, SR1 má kompletní rozhraní COM umožňující provoz přístroje ze všech možných aplikací, jako je Visual Basic, LabView, nebo Microsoft Office.

 

 

Související fotografie

SR1-front SR1-back SR1-generator SR1-IO SR1-Eye

Další přístroje této kategorie

 • Audio Analyzátor Audio Precision APx & HDMI

  Moderní audioanalyzátor pro univerzální použití, jenž je k dispozici i v multikanálové variantě případně rozšiřitelný o podporu testování na HDMI a seriových rozhraních.

 • Audioanalyzátor Audio Precision APx515

  Nový, cenově nenáročný audioanalyzátor řady APx pro univerzální použití v analogové i digitální doméně.

 • Nepřekonatelný audio analyzátor Audio Precision APx555

  Nový audio analyzátor s nepřekonatelně nízkým zkreslením, velkou variabilitou digitálních vstupů/výstupů, výkoným programovým rozhraním. Přístroj nabízí dva režimy testování - sekvenční a real-time.

 • Audioanalyzátor Audio Precision SYS-2700

  Špičkový audioanalyzátor s velmi nízkým zkreslením, vysoce přesnými měřeními a maximální flexibilitou při nastavování vhodný pro vývojové laboratoře, testování moderních předzesilovačů a...

 • APx1701

  Nový měřicí zesilovač/interface určený k testování elektroakustických zařízení. Přístroj obsahuje dvoukanálový zesilovač, zdroj pro napájení mikrofonů a bočník.

Jazykové verze

cz / en / sk

Jsme certifikováni dle ISO 9001:2016

Uživatelská sekce

Přihlásit se / Registrace